Voittajajoukkueet

Nuorten Jukolan järjestämispaikkakunnat, järjestäjäseurat, osanottajamäärät sekä voittajajoukkue

Vuosi Paikkakunta Järjestäjät Joukkueita yhteensä Voittaja Joukkue
1986 Lahti LS-37 193 Rajamäen Rykmentti Jaana Simonen, Kaj Roine, Mervi Väisänen, Vesa Pirinen, Petri Harjamäki, Sanna Lehto, Mika Virtanen
1987 Nurmijärvi RR 194 Helsingin Suunnistajat Heli Kari, Kim Nylund, Kristiina Salminen, Aarto Hirvi, Harri Salminen, Tiina Kainulainen, Matti Karvonen
1988 Mikkeli MiSu 196 Reima-34 Astra Francke, Vesa Rönty, Sinikka Väyrynen, Jussi Mäkilä, Antti Väyrynen, Nelli Rimminen, Tero Aaltonen
1989 Kouvola KouRa 199 IF Femman Johanna Paro, Mats Haldin, Sylvia Paro, Tomas Lågland, Carl-Oscar Granberg, Tuovi Hahto, Jan Torrkulla
1990 Pori RasKa 215 Lynx Terhi Hyttinen, Janne Wickström, Marika Boström, Ville Sundberg, Jimmy Norrman, Heidi Liljeström, Max Packalen
1991 Isokyrö PoRa 218 Kangasalan Kisa Johanna Niittymäki, Petteri Laitinen, Eeva Lepo, Kimmo Vänni, Ville Kivelä, Iina Laitinen, Mikko Lepo
1992 Espoo EsSu 215 Lynx Marika Boström, Toni Louhisola, Johanna Packalen, Samuli Launiainen, Antti Suvinen, Terhi Hyttinen, Jimmy Norrman
1993 Parainen PIF 225 Lynx Samuli Launiainen, Ville Sundberg, Anna Leskinen, Juha-PekkaVierinen, Katri Karvonen, Marika Boström, Toni Louhisola
1994 Joutseno JoKu 217 Rastikarhut Harri Varjus, Veli-P. Nieminen, Milla Lanne, Tapio Jakobsson, Annika Mannelin, Heli Jukkola, Tero Heinikangas
1995 Lohja HiKi 201 Vehkalahden Veikot Tero Föhr, Antti Ranta, Sanna Pakkanen, Erno Pakkala, Mirkka Pakkala, Reija Pakkala, Janne Weckman
1996 Mynämäki MS-52 177 Angelniemen Ankkuri Antti Vigelius, Sami Nurmi, Kaisa Soikkeli, Jarkko Pyy, Karoliina Heiskanen, Elina Kivioja, Sami Hämälistö
1997 Kaustinen KP-V 172 Paimion Rasti Toni Tuominen, Pasi Nurmi, Heli Lyytikäinen, Olli Vesalainen, Terhi Ratia, Camilla Hellström, Markus Lindeqvist
1998 Äetsä SuSe 185 Tampereen Pyrintö Tuomas Takaluoma, Lauri Viitanen, Paula Ojanen, Juho Kinni, Maria Pietilä, Katri Kerkola, Eero Pietilä
1999 Kirkkonummi RaJy 198 Tampereen Pyrintö Lauri Kilpinen, Juho Kinni, Saila Kinni, Lauri Oikarinen, Outi Nieminen, Maria Pietilä, Hannu Saarijärvi
2000 Tammela LHR 179 Tampereen Pyrintö Mika Rantanen, Juho Kinni, Saila Kinni, Mikko Kivelä, Paula Ojanen, Maria Pietilä, Lauri Viitanen
2001 Jämsä JRV 174 Rajamäen Rykmentti Juuso Heiskanen, Joonas Heiskanen, Maija Vartia, Aapo Summanen, Matleena Ojapalo, Susanna Tervo, Tuomas Tervo
2002 Ähtäri ÄhtU 177 Lynx Niklas Saramäki, Juuso Kujanpää, Aino Leskinen, Rainer Kujala, Suvi Kujala, Paula Iso-Markku, Pentti Iso-Markku
2003 Helsinki HS 184 OK Tisaren, SWE Daniel Attås, Johan Aronsson, Josefin Aronsson, Martin Sand, Malin Sand, Helena Andersson, Pelle Åkerberg
2004 Lieksa Lieksan Rasti 154 Tampereen Pyrintö Eki Munukka, Valtteri Repo, Lotta Karhola, Severi Kymäläinen, Anna-Sofia Marila, Saila Kinni, Mikko Kivelä
2005 Rauma Rasti-Lukko 197 Halden SK, NOR Hallvard Nordbrøden, Bård Hauan Andersen, Fredrikke Nohr Moth, Petter Næss Bjørgul, Julie Andersen, Ida Marie Næss Bjørgul, Martin Jullum
2006 Jyväskylä Suunta-Jyväskylä 180 Kangasala SK Topias Tiainen, Mikko Hölli, Iida Savolainen, Martti Siikaluoma, Maija Ojanen, Outi Ojanen, Samu Lehtola
2007 Paimio Paimion Rasti 195 Täby OK SWE Joakim Carlsson, Fredrik Carlsson, Annika Nilsson, Henrik Olsson, Christin Lövald Hellberg, Lisa Larsen, Oskar Sjöberg
2008 Espoo Espoon Suunta 187 MS Parma Tuomo Stenberg, Sami Hämäläinen, Essi Hakala, Juho Dahl, Reeta Rantanen, Tiia Miettinen, Antti Vainio
2009 Vaasa Vaasan Suunnistajat 171 Tampereen Pyrintö Elias Kuukka, Heikki Virekunnas, Eliisa Alatalo, Aleksi Niemi, Emmi Mähönen, Lotta Karhola, Severi Kymäläinen
2010 Tampere Tampereen Pyrintö 183 Helsingin Suunnistajat Ville Lampinen, Luukas Valtonen, Helena Matilainen, Atte Hietaoja, Pihla Otsamo, Essi Hietaoja, Tommi Oksanen
2011 Kajaani Kajaanin Suunnistajat 155 Tampereen Pyrintö Anton Kuukka, Aleksi Niemi, Sanni Alatalo, Teemu Eerola, Eliisa Alatalo, Emmi Mähönen, Elias Kuukka
2012 Vehmaa Mynämäen Suunnistajat -52 166 Ounasvaaran Hiihtoseura Mikko Rahkola, Anna Haataja, Laura Kotila, Niilo Ojanaho, Ella-Noora Rahkola, Marjo Bergman, Olli Ojanaho
2013 Kouvola, Anjala Kouvolan Rasti-72,  Sippurasti  188  MS Parma Akseli Ruohola, Eero Heinonen, Essi Rantanen, Konsta Piironen, Anni Valtonen, Essi Hakala, Arto Talvinen
2014 Kankaanpää Kankaanpään Suunnistajat 185 Tampereen Pyrintö 1 Konsta Puranen, Teemu Eerola, Lotta Eerola, Mikko Eerola, Salla Pitkänen, Anni Haanpää, Anton Kuukka
2015 Raasepori OK Raseborg 169 MS Parma 1 Aleks Hiidenhovi, Rasmus Ekström, Ilona Ruohola, Niklas Ekström, Essi Rantanen, Anni Valtonen, Akseli Ruohola
2016 Nurmijärvi Rajamäen Rykmentti 167 Tampereen Pyrintö 1 Leo Matinheikki, Mikko Eerola, Ilona Tikkakoski, Akseli Konttila, Lotta Eerola, Anni Haanpää, Teemu Eerola
2017 Porvoo OK Trian 163 Tampereen Pyrintö 1 Akseli Konttila, Leo Matinheikki, Silja Yli-Hietanen, Aapo Liponkoski, Ilona Tikkakoski, Lotta Eerola, Mikko Eerola
2018 Saarijärvi Saarijärven Pullistus
2019 Turku Turun Suunnistajat
2020 Mikkeli Navi