Yhteystiedot

Toimisto

puh. +358451279770

Lahden Urheilukeskus, Salpausselänkatu 8, 2.krs., 15110 Lahti

toimisto.2018@jukola.com

majoitus.2018@jukola.com

Pääsihteeri: Tuula Tjäder, tuula.tjader@jukola.com, +358408271575

Markkinointi: Markku Kotala, markku.kotala@jukola.com, +358407697072

Järjestelytoimikunta

Kilpailunjohtaja Jorma Aherto 040 501 2779, jorma.aherto(a)jukola.com

Kilpailun varajohtaja/talkooväki ja koulutus Esko Saari 040 900 9505, esko.saari(a)jukola.com

Kilpailun varajohtaja/markkinointi Paavo Nikkari 0400 407 011, paavo.nikkari(a)gmail.com

Kilpailun varajohtaja/yhteiskuntasuhteet Kari Valonen 040 517 7266, k.valonen(a)phnet.fi

Kilpailun varajohtaja/yhteiskuntasuhteet Kari Tamminen 0400 706 501, kari.tamminen(a)pp3.inet.fi

Tekninen johtaja Tauno Haapasaari 040 546 8298, tauno.haapasaari(a)jukola.com

Pääsihteeri, toimistovaliokunta pj. Tuula Tjäder 040 827 1575, tuula.tjader(a)jukola.com

Kartta- ja ratavaliokunta pj. Jarmo Pikkarainen 040 829 6993, jarmo.pikkarainen(a)jukola.com

Kilpailuvaliokunta, kilpailupäällikkö Mikko Sani 0400 326 643, mikko.sani(a)edu.lahti.fi

IT-valiokunta, IT-päällikkö Thomas Salokangas 0400 834 991, thomas.salokangas(a)avenla.fi

IT-valiokunta, pj Yrjö Tolvanen 0400 727 456, tolvanen(a)sci.fi

Kenttä- ja huoltovaliokunta, kenttä- ja huoltopäällikkö Ismo Ojala 040 838 3467, ismo.ojala(a)jukola.com

Logistiikkavaliokunta, pj. Antti Kumpulainen 040 6377304, antti.kumpulainen(a)realia.fi

Ympäristövastuu Anna-Lea Rantalainen 050 304 8764, anna-lea.rantalainen(a)helsinki.fi

Talous- ja markkinointivaliokunta, pj Antti Orkola 0400 412 413, antti.orkola(a)vikingmalt.com

Talous- ja markkinointivaliokunta, markkinointi Markku Kotala 040 769 7072, markku.kotala(a)jukola.com

Areenatuotanto, kuva- ja äänituotanto Mikko Reitti 044 580 5455, mikko@oikeareitti.net

Turvallisuusvaliokunta, turvallisuuspäällikkö Raine Nurminen 050 434 0064, kiisukka@gmail.com

Viestintä- ja mediavaliokunta, viestintäpäällikkö Juha Reinikainen 044 9700717, juha.reinikainen(a)jukola.com

Ravintolavaliokunta, pj. Marko Viljamaa 044 7081515, marko.viljamaa@jukola.com

Lahden Suunnistajat -37, pj. Tapio Irri 040 547 6413, tapio.irri(a)pp.phnet.fi

Hollolan Urheilijat -46, pj. Henri Rauhamäki 0440 492 527, henri.rauhamaki(a)gmail.com